äriruumi rendileping

Terje 31.01.2019 10:57 (5 aastat tagasi)

Võtsin rendile ärilisel eesmärgil ruumid. Eesmärk avada riiete pood. Leping tehtud nov lõpus. Poeruumis sees õhksoojuspump ja akna alla paar vöiksest elektriradikat. Omanik mainis kohe ära, et ärgu ma radikaid kasutagu, liialt elektrit söövad ja kasu palju pole, pumbast piisab. Läks paar nädalat mööda, ei saa ruumi soojaks, pump uhas täisvõimsusel. no kannatasin ära. Saatsin teavituse omanikule, ei reageerinud. Telefonikõnes ütles, et see ei ole tema mure. Mõtlesin, olgu, kuna ruumid seisid peaaegu aasta tühjalt, kütmata ja vana kivimaja, siis ehk läheb veel aega. Mida aeg edasi, seda külmemaks läks, pump ei puhunud sooja üldse. Nüüd olen kolm nädalat mitu e-maili saatnud, et olukord selline. Ilmad läksid külmaks, poes oli 5 kraadi sees. jäin haigeks, pood läks kinni. Nii, küsimus nüüd: kas ma saan nõuda lepingu lõpetamist enne tähtaega? Omanik ei reageeri minu e-mailidele paari nädala jooksul juba. Inimväärsed tingimused puuduvad ning lisaks olen ma kahjumis seoses sellega, et nii külmas ruumis töötegemine on esiteks võimatu ja teiseks tervist kahjustav. Istun poes kolmas päev nüüd, 2 radikat on akna all sees, mu müügilaua all on lisaks ostetud elektriradikas ja müügilaua ääres lisaks ostetus soojapuhur. Temperatuur max 10 kraadi. Hoian poe kinni, jääb saamata tulu. Sellistel tingimustel ei täida see ruum oma eesmärki ja maksan suhteliselt tühja. Kuidas kommenteerite?

vouo 31.01.2019 16:17 (5 aastat tagasi)

Loomulikult teed erakorralise ülesütlemise. Kui s aoled juba teavitanud teda ja nõudund puudste kõrvaldamist mõistliku aja jooksul, tema pole reageerinud, siis ütled lepingu üles.

Terje 1.02.2019 09:43 (5 aastat tagasi)

Tänan reageerimast, Vouo!. Olen teda teavitanud juba, et soovin ennetähtaegset lõpetamist. Ei reageeri. Väidetavalt on puhkusel. Kas peaksin mingisuguse avalduse esitama, mingis vormis?

vouo 1.02.2019 14:50 (5 aastat tagasi)

Erakorraline ülesütlemine: kui üürnikul ei ole üürileandjast tuleneval põhjusel võimalik üüritud asja kasutada, võib ta üürilepingu üles öelda, seda aga juhul kui ta on andnud üürileandjale eelnevalt mõistliku tähtaja asja kasutamise võimaldamiseks ning üürileandja ei ole seda tähtaja jooksul teinud. Avalduses peab olema näidatud põhjus, mis kuupäevast lõpetatakse ja vaidlustamise kord ning tähtaeg.

Selle teema kommentaarium on suletud. Loo foorumisse uus teema, kui soovid arutelu jätkata.