peremees

rita 25.06.2023 11:04 (1 aasta tagasi)

millega saab korteriühistu survestada lemmiklooma omanikku, kes lubab kassil üksi õues olla. mitu korda päevas. üksi, ilma peremeheta. peremees viibib kodus sellel ajal. trahvitakse? kutsutakse kassile loomapüüdjad? mis variandid on veel?

J. 25.06.2023 20:58 (1 aasta tagasi)

Võib-olla alustaks kassi peremehega rääkimisest ja selgitamisest, miks ja kuidas kassi üksi õue laskmine teisi korteriomanikke häirib?

rita 27.06.2023 11:07 (1 aasta tagasi)

ok. mina olengi peremees. ma tahan teada, mis järjekorras karistusmeetmeid rakendatakse, algul suuline jutt, siis kirjalik, siis trahv, siis ... kohus? kahjuhüvitused?

J. 27.06.2023 14:33 (1 aasta tagasi)

Suuline jutt või kirjalik pöördumine ei ole karistusmeetmed. Korteriühistu saab trahvida vaid siis, kui selline võimalus on põhikirjas ette nähtud. Kohtusse pöördumiseks peab olema mõjuvam põhjus, kui vaid looma üksinda õue laskmine, näiteks korterist leviv ebameeldiv hais või pidev lärm, looma poolt tekitatud kahju jms. Kõige rängemaks karistuseks võib olla vigastatud või haige lemmikloom ja sellega kaasnevad ebameeldivalt suured ravikulud. Seega on mõistlik oma pere looma üksinda hulkuma mitte lasta.

rita 4.07.2023 12:37 (1 aasta tagasi)

olen nõus J. viimase lausega. kahjuks looma tõug selline, mis eeldab õues viibimist (topeltkasukas jne) ning lisaks paha iseloom. seega katsun rahulikult vaadata mis edasi saab. esimene mõte oli, et müün korteri ära ja kolin mujale. paraku ei ole see nii lihtne ja ei ole garantiid et uues kohas kõik majanaabrid on teisiti meelestatud

Selle teema kommentaarium on suletud. Loo foorumisse uus teema, kui soovid arutelu jätkata.